Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Іванківці

ІВАНКІВЦІ - село, центр сільської Ради, розташоване у верхів'ї річки Цибульника, за 32 км па північний схід від районного центру і залізничної станції Знам'янка. Населення - 1722 чоловіка. Сільраді підпорядковані також населені пункти Веселівка, Заломи, Зелений Гай, П'ятихатки, Юхимове.
В Іванківцях міститься центральна садиба колгоспу ім. Шевченка, за яким
закріплено 8695 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 7380 га орної землі. Господарство спеціалізується на вівчарстві. На трьох тваринницьких фермах вирощується 12 тис. голів овець. Провідною зерновою культурою у хліборобстві є озима пшениця, серед технічних - соняшник. За досягнуті успіхи у виробництві сільськогосподарської продукції 11 чоловік відзначені урядовими нагородами, в т. ч. голова колгоспу І. П. Мачуга - орденом Леніна, 5 ветеранам праці присвоєно звання почесного колгоспника.
У середній школі 25 вчителів навчають 232 дітей. Є будинок культури на 400 місць,
2 бібліотеки, дитячий садок, дільнична лікарня па 25 ліжок, аптека, магазин, їдальня.
У сільській парторганізації - 63 комуністи, у двох комсомольських - 82 члени ВЛКСМ.
Село засноване в 1764 році селянами-втіка- чами з Лівобережної України і Білорусії, а також запорізькими козаками.
Радянську владу в Іванківцях встановлено в лютому 1918 року.
В 1924 році створено товариство спільного обробітку землі, через 5 років - артіль «Перше травня». 1938 року комбайнер А. С. Бабенко з артілі ім. Будьонного був нагороджений орденом Леніна.
1234 жителі села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 518 з них загинули. В період тимчасової німецько-фашистської окупації жителі Іванківців брали активну участь у партизанській боротьбі у складі загону ім. Ворошилова, 43 з них були розстріляні і закатовані гітлерівцями. В 1966 році в Іванківцях встановлено пам'ятник загиблим радянським воїнам.
У селі народився заслужений артист УРСР В. Г. Репенко.

Сучасна карта - Іванківці