Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Федосіївка

ФЕДОСІЇВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 8 км на північний захід від районного центру і за 30 км від залізничної станції Кіровоград. Населення - 730 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Братерське, Роздолля, Червоновершка.
У Федосіївці міститься виробнича бригада колгоспу ім. Кірова, за яким закріплено 7537 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 7062 га орної землі. Виробничий напрям - м'ясо-молочне тваринництво. За доблесну
працю 63 трудівники відзначені урядовими нагородами, серед них ордена Леніна удостоєний бригадир комплексної бригади І. П. Гудзенко, ордена Жовтневої Революції - механізатор І. Ф. Жеребцов. У Червоновершці діють ремонтна майстерня Компаніївського райоб'єднання «Сільгосптехніки» і навчально-дослідне господарство Компаніївського ветеринарного технікуму, в Роздоллі - обласна племстанція.
У Федосіївці є початкова школа, бібліотека з фондом 7,3 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, 2 дитячі садки, 2 магазини, відділення зв'язку. У партійній організації - 64 комуністи, у комсомольській - 102 члени ВЛКСМ.
Село засноване на початку XIX ст. переселенцями з Харківської і Київської губерній.
Радянську владу в Федосіївці встановлено в лютому 1918 року.
1920 року в Червоновершці створено радгосп «Кієнталь». 1923 року переселенці з Вітебської губернії організували комуну «Червоний прапор», у якій працювали 13 комуністів і 3 комсомольці. В грудні 1927 року за підсумками конкурсу колгоспів України комуна була відзначена премією. В 1929 році комуну реорганізовано в колгосп. 1936 року завідуючий фермою цього господарства Л. М. Рябоченко був нагороджений орденом «Знак Пошани» і обраний делегатом Надзвичайного VIII Всесоюзного з'їзду Рад. У 1940 році колгосп ім. Кірова брав участь у Всесоюзній сільськогосподарській виставці.
Під час Великої Вітчизняної війни 166 жителів стали на захист Вітчизни, 128 з них загинули, 117 нагороджені орденами і медалями. У Федосіївці споруджено пам'ятник воїнам, які полягли при визволенні села від німецько-фашистських загарбників.
Поблизу с. Червоновершки трапляються знахідки доби неоліту (IV тисячоліття до н. ери).

Сучасна карта - Федосіївка