Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Богунівка

БОГУНІВКА - село, центр Свердловської сільської Ради, розташоване за 13 км на північ від районного центру. Населення - 618 чоловік. Сільраді підпорядковані також села Піщане, Полум'яне, Свердлове, Чкалове.
У Богунівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Свердлова, за яким закріплено 4915 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4237 га орних земель, 519 га пасовищ, 144 га саду. У господарстві займаються
вирощуванням зернових і технічних культур, зокрема озимої пшениці, цукрових буряків, соняшнику, а також виробництвом м'ясо-молочної продукції. За успіхи в розвитку сільського господарства 69 колгоспників нагороджено орденами і медалями.
Працює восьмирічна школа, де 16 вчителів навчають 154 учні. Є будинок культури на 400 місць, бібліотека з книжковим фондом 7 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, поштове відділення, магазин.
У колгоспі - 42 комуністи, 28 комсомольців.
Село засноване в 1922 році переселенцями з Київської і Черкаської областей.
У 1925-1928 рр. в селі створюються ТСОЗи «Культура і праця», «Досвітні вогні», «Червоний серп» тощо, які в 1930 році об'єдналися в артіль.
Під час Великої Вітчизняної війни 206 жителів села захищали Батьківщину в лавах Червоної Армії, 103 з них нагороджені орденами і медалями. У Богунівці споруджено обеліск Слави, на мармуровій плиті якого викарбувано 114 імен загиблих воїнів-односельців, на могилі 14 вої- нів-визволителів села встановлено пам'ятник.

Сучасна карта - Богунівка