Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Йосипівка

ЙОСИПІВКА (до 1946 року - Юзефівка)- село, центр сільської Ради, розташоване на річці Капітанівці, за 6 км на північний схід від районного центру і залізничної станції Новомиргород. Населення - 867 чоловік. Сільраді підпорядковані села Верхнє, Защита, Кам'януватка, Розли- ва, Червоний Жовтень.
У Йосипівні міститься центральна садиба колгоспу ім. Ватутіна, за яким закріплено 4049 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3849 га орної землі, 69 га саду. Господарство спеціалізується на виробництві яловичини, щороку тут відгодовується до 4 тис. голів худоби. У рільництві переважає вирощування озимої пшениці, кукурудзи і цукрових буряків. Розвинуте також садівництво. 1969 року колгосп ім. Ватутіна вийшов переможцем у соціалістичному змаганні серед господарств району. Йому першому в районі присвоєно звання господарства високої культури землеробства. Протягом 20 років колгосп очолює комуніст тридцятитисячник, заслужений зоотехнік УРСР, кавалер ордена Жовтневої Революції К. М. Снісаренко. Понад 150 трудівників села відзначені нагородами, 6 з них - орденом Трудового Червоного Прапора, комбайнер В. І. Берегуленко і бригадир С. К. Понура - орденом Леніна.
Працюють восьмирічна школа (19 вчителів навчають 116 дітей), будинок культури на 450 місць, бібліотека з фондом 14 тис. книг, дитячі ясла на 100 місць, універсальний магазин. Йосипівський будинок культури - перша в районі культосвітня установа відмінної роботи. У селі широко розвинуте художнє вишивання. Тут щороку влаштовуються виставки робіт місцевих умільців.
У Йосипівці - 55 комуністів, 68 комсомольців.
Засноване село 1772 року.
У лютому 1918 року в селі встановлено Радянську владу.
У роки тимчасової окупації, у 1942-1944 рр., в Юзефівці діяла патріотична група з 20 місцевих колгоспників, яку очолював Л. М. Снісаренко - випускник Уманського сільськогосподарського інституту. Підпільники проводили агітаційну роботу серед населення, розповсюджували зведення Радінформбюро, здійснили ряд актів саботажу. 20 жовтня 1943 року Л. М. Снісаренко був заарештований і закатований у гестапівських катівнях. При місцевій школі є кімната-музей, де зібрані матеріали про діяльність підпільників. На фронтах Великої Вітчизняної війни громили ворога 320 жителів села, 202 з них загинули, 110 нагороджені бойовими орденами й медалями. Над братською могилою радянських зоїнів- визволителів височить пам'ятник.
У с. Кам'януватці трудиться Герой Соціалістичної Праці колгоспниця О. І. Аникієнко. Уродженцем цього ж села є повний кавалер ордена Слави А. Я. Ткаченко. У Юзефівці народився український радянський бібліограф Ф. К. Сарана.
Біля Йосипівни та Защити досліджено кілька курганів доби бронзи (II тисячоліття до н. е.), скіфського часу (V-III тисячоліття до н. ери) і сарматської (II-І ст. до н. е.) культури. В одному із скіфських курганів початку V ст. до н. е. знайдено унікальні бронзові речі.


Сучасна карта - Йосипівка