КАМ'ЯНИЙ БРІД - село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км на південний захід
від районного центру і залізничної станції Грушка. Населення - 1387 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Купченське, Петрівка і Христофорове.
За колгоспом ім. Орджонікідзе, центральна садиба якого міститься у Кам'яному Броді, закріплено 4533 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4276 га орної землі. Господарство вирощує зернові культури, цукрові буряки, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в сільському господарстві 9 чоловік нагороджені орденами й медалями.
Працюють дві восьмирічні школи, де 22 вчителі навчають 210 дітей. Є будинок культури на 500 місць, 3 клуби, 2 бібліотеки, 2 медпункти.
У селі налічується 59 комуністів і 64 члени ВЛКСМ.
Село засноване на початку XVIII століття.
В лютому 1918 року в Кам'яному Броді встановлено Радянську владу.
Активну участь у Жовтневому збройному повстанні в Петрограді брав уродженець Кам'яного Броду Я. Ф. Піньковський. Пізніше, на фронтах громадянської війни, у складі радянських полків він боровся проти іноземних інтервентів та білогвардійських банд. Нині 75-річний ветеран проживає в рідному селі, до 50-річчя Великого Жовтня він нагороджений орденом Червоної Зірки.
На фронтах Великої Вітчизняної війни боролися 630 жителів, 258 з них нагороджені орденами і медалями, 279 загинули. В період тимчасової окупації, в грудні 1941 року, у селі створюється патріотична група на чолі з політруком Червоної Армії М. Юдіним, який опинився у ворожому оточенні. В лютому 1942 року всі члени підпільної групи були заарештовані й закатовані. У Кам'яному Броді споруджено два пам'ятники воїнам, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.
Поблизу села виявлено рештки поселення трипільської культури (III тисячоліття до н. е.), досліджено кургани доби бронзи (II тисячоліття до н. ери).
Дивиться також інші населені пункти району: