Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Грушка

ГРУШКА - село, центр сільської Ради, розташоване в долині річки Бондарухи, за 6 км на північний схід від районного центру і залізничної станції Грушка. Населення - 2144 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Станіславове.
У Грушці міститься центральна садиба колгоспу ім. Т. Г. Шевченка, за яким закріплено 3269 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3150 га орної землі. Основні напрями виробництва - вирощування озимої пшениці і цукрових
буряків, молочне тваринництво. Добре розвинуте городництво, садівництво, рибальство. За успіхи в розвитку сільського господарства нагороджені 98 чоловік, серед них орденом Леніна - механізатор Д. Ф. Маковійчук, бригадири Т. Л. Прушинський, С. Ф. Вербецька, П. М. Червоній, П. В. Смуль- ська, колишній голова колгоспу І. Г. Драчук, ланкова Л. С. Томашевська. Бригадир М. Т. Кравець відзначений орденами Леніна і Жовтневої Революції. Ордена Трудового Червоного Прапора удостоєні 20 колгоспників.
У середній школі 26 вчителів навчають 340 дітей. Є консультпункт районної заочної середньої школи, дитячий садок на 120 місць, будинок культури на 400 місць, при якому діє дві бібліотеки, історико-краєзнавчий музей на громадських засадах. Працюють фельдшерсько-акушерський пункт, 3 магазини.
У селі - 58 комуністів і 70 членів ВЛКСМ.
Поселення на місці сучасної Грушки засноване на початку XVIII ст.
В лютому 1918 року в Грушці встановлено Радянську владу. Протягом І929-1932 рр. переважна більшість жителів Грушки об'єдналася у 8 сільгоспартілях. У проведенні колективізації на селі взяв активну участь комуніст 25-тисячник, робітник Миколаївського суднобудівного заводу О. Єлесін.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 480
місцевих жителів, 217 з них загинули, 227 нагороджені орденами і медалями.
У Грушці народився Герой Радянського Союзу генерал-майор Л. Д. Червоній. Начальником штабу в партизанському з'єднанні Героя Радянського Союзу М. І. Наумова був Г. А. Мельник. Родом із села літературний критик М. Т. Равлюк. Уродженцю с. Станіславового командиру танка, лейтенанту Д. О. Яремчуку за відважні бойові дії під час операції на річці Кражанте (Литва) присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Сучасна карта - Грушка