Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новоградівка

НОВОГРАДІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км на південний захід від районного центру. Населення - 910 чоловік. Сільраді підпорядковані також села Водяно- Михайлівка, Новосамара, Пенькове.
У Новоградівці міститься центральна садиба колгоспу ім. XXI з'їзду КПРС, за яким закріплено 6142 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 5806 га орної землі. Основкагалузь господарства - хліборобство. Провідні культури - озима пшениця і кукурудза. Розвинуте також м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи, досягнуті у виробництві сільськогосподарської продукції, 88 трудівників нагороджені орденами і медалями.
За післявоєнні роки в селі виросло 245 добротних житлових будинків. На кошти колгоспу споруджено приміщення середньої школи із спортивним залом, шкільний інтернат на 80 чоловік. Крім середньої школи, де 19 вчителів навчають 217 дітей, у селі є початкова школа. Працюють два клуби, бібліотека з фондом 9,6 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, профілакторій для доярок, 5 магазинів, поштове відділення.
У Новоградівці - 36 комуністів і 75 комсомольців.
Засноване село на початку XIX століття.
Радянську владу в Новоградівці встановлено у лютому 1918 року.
Протягом 1924-1927 рр. були організовані ТСОЗи «Ленінський», «Надія», «Згода», «Біднота», на базі яких у червні 1930 року створено колгосп ім. С. В. Косіора.
Під час Великої Вітчизняної війни 325 жителів села воювали на фронтах, 128 відзначені бойовими нагородами. На честь 197 загиблих односельців встановлено обеліск Слави.

Сучасна карта - Новоградівка