Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Долинське

ДОЛИНСЬКЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 55 км на схід від Олександрії. Населення - 587 чоловік.
У Долинському міститься центральна садиба колгоспу ім. Котовського, за яким закріплено 3478 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2786 га орної землі. Господарство вирощує зернові й технічні культури. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. За ударну працю 13 трудівників села відзначені урядовими нагородами.
Працює восьмирічна школа, де 12 вчителів навчають 72 дітей, клуб, бібліотека з книжковим фондом 7 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, 3 магазини. У партійних організаціях села 21 комуніст, комсомольських - 25 членів ВЛКСМ.
Село засноване в середині XIX століття.
29 листопада 1905 року долинці активно підтримали виступ селян Попельнастого під керівництвом О. Я. Немо. Вони розгромили садиби місцевих поміщиків. Виступ було жорстоко придушено карателями.
Радянську владу в Долинському встановлено у лютому 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 147 жителів Долинського, 53 відзначені бойовими нагородами, 95 загинули в боротьбі за незалежність Батьківщини. Уродженцю села танкісту С. X. Горобцю за мужність, виявлену в боях під Ржевом у лютому 1942 року, посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Ім'я героя носять одна з вулиць села і піонерська дружина місцевої школи. На могилі загиблих воїнів встановлено пам'ятник.

Сучасна карта - Долинське