Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Павлогірківка

ПАВЛОГІРКІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Лозоватці, за 35 км на захід від районного центру і за 25 км від залізничної станції Людмилівка. Населення - 460 чоловік. Сільраді підпорядковані також села Бредихіне, Любомирка, Поляна.
У Павлогірківці міститься центральна садиба колгоспу «Правда», за яким закріплено 4939 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4407 га орної землі, 75 га саду. Основні галузі виробництва - хліборобство і тваринництво. За успішне виконання соціалістичних зобов'язань в 1966 році колгосп нагороджено перехідним Червоним прапором Міністерства сільського господарства СРСР і ВЦРПС. 64 хлібороби відзначені урядовими нагородами, серед них завідуючий фермою І. П. Капелюшний - орденом Леніна.
Працює восьмирічна школа, де 11 вчителів навчають 125 учнів. Є будинок культури на 450 місць, бібліотека з фондом 10 тис. книг, дитячі ясла, фельдшерсько-акушерський пункт, 6 магазинів, поштове відділення, ощадна каса.
У Павлогірківці - 29 комуністів і 39 комсомольців.
Село засноване в 30-х роках XIX століття.
Радянську владу у Павлогірківці встановлено наприкінці лютого 1918 року.
298 жителів села боролися на фронтах Великої Вітчизняної війни, 195 з них відзначені урядовими нагородами, 103 загинули. На честь воїнів-земляків, які полягли у боротьбі проти гітлерівських загарбників, споруджено обеліск Слави.

Сучасна карта - Павлогірківка