СОСНІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на південний схід від районного центру і залізничної станції Фундукліївка. Населення - 1078 чоловік. Сільраді підпорядковане село Нижчі Верещаки.
За колгоспом «Аврора», центральна садиба якого міститься у Соснівці, закріплено 4020 га сільськогосподарських угідь, з них 2649 га орної землі. Основні галузі господарства - хліборобство і тваринництво. 82 колгоспники відзначені нагородами, серед них механізатори X. Я. Коваль та І. В. Волосян - орденом Леніна.
Працюють восьмирічна школа, де 18 вчителів навчають 144 дітей, будинок культури, бібліотека з фондом 9455 книг, фельдшерсько-акушерськин пункт, 3 магазини, пошта. У парторганізації-48 комуністів, у 2 комсомольських - 30 членів ВЛКСМ.
Засноване село наприкінці XVII століття. В лютому 1918 року тут встановлено Радянську владу.
У листопаді 1919 року куркулі разом з денікінцями розстріляли селян-активістів, ініціаторів розподілу поміщицьких і куркульських земель І. Т. Сироту і Т. К. Штефана. У 1928 році засновано артіль «Колос», згодом - «Перемога», які 1932 року об'єдналися в колгосп.
222 жителі билися з ворогом на фронтах Великої Вітчизняної війни, 143 відзначені бойовими нагородами. Звання Героя Радянського Союзу посмертно удостоєний уродженець села Ф. К. Пав- ловський. Комсорг батальйону лейтенант Ф. К. Павловський у жовтні 1943 року з невеликою групою бійців першим форсував Дніпро і, захопивши на правому березі висоту, утримував її до підходу основних сил. Ім'я героя носить місцева школа, поблизу якої встановлено бюст земляка. В період тимчасової німецько-фашистської окупації багато жителів села були в партизанах і в підпіллі, серед них колишній працівник районної газети М. Г. Ожеред, пізніше розстріляний гітлерівцями. У грудні 1943 року каральним загоном окупантів за зв'язки з партизанами було закатовано 38 мешканців села, спалено 180 будинків. В селі споруджено пам'ятник воїнам, які полягли під час визволення Сос- нівки, і пам'ятник 122 загиблим односельцям.
У Соснівці народився доктор медичних наук, професор О. С. Ступницький.
Дивиться також інші населені пункти району: