Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гаївка

ГАІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Кагарлику, за 35 км на північ від районного центру. Населення-1104 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Вірне, Новотишківка, Осикове.
У Гаївці міститься центральна садиба колгоспу ім. Горького, за яким закріплено 4449 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4089 га орної землі. Господарство спеціалізується на хліборобстві і м'ясо-мол очному
тваринництві. З допоміжних підприємств працюють млин і олійня. За успіхи у сільськогосподарському виробництві 19 чоловік удостоєні урядових нагород, серед них бригадир Н. Н. Новицький - ордена Жовтневої Революції.
У восьмирічній школі 15 вчителів навчають 180 дітей. Є будинок культури на 400 місць та два клуби, дві бібліотеки з фондом 15 тис. книг, два медпункти, двоє дитячих ясел, три магазини, їдальня, побутова майстерня.
У партійній організації - 52 члени КПРС, у комсомольській - 67 членів ВЛКСМ.
Село виникло в першій половині XIX століття.
На початку березня 1918 року встановлено Радянську владу.
Житель села О. С. Кравченко з 1918 по 1922 рік служив у Чапаєвській дивізії. За виявлені мужність і хоробрість під час громадянської війни нагороджений орденом Червоного Прапора.
Під час Великої Вітчизняної війни 322 жителі села воювали на фронтах, 105 з них полягли смертю хоробрих, 217 нагороджені орденами й медалями. 14 лютого 1944 року на околиці Гаївки відбувся нерівний бій, в якому загинули п'ять партизанів із загону ім. Чапаєва, що діяв у Новоархангельському районі. Того ж дня фашисти розстріляли комуністів села О. Паламарчука, М. Отченашка, Г. Болбоку і О. С. Татарчука. На братській могилі воїнів-визволителів села відкрито монумент Слави.

Сучасна карта - Гаївка