Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Молдовка

МОЛДОВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 22 км на південь від районного центру і за 18 км від залізничної станції Ємилівка. Населення - 943 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Матвіївкаі Надеждівка.
У Молдовці міститься центральна садиба колгоспу ім. Суворова, за яким закріплено 3585 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3370 га орної землі, 124 га саду, 14 га сіножатей, 92 га пасовищ. Виробничий напрям - зерно-буряковий. Розвинуте також м'ясо-молочне тваринництво. За високі показники в сільському господарстві 17 трудівників нагороджені орденами й медалями.
Є середня школа, в якій 20 вчителів навчають близько 200 дітей, клуб, бібліотека з фондом 5630 книг, дільнична лікарня, три магазини, їдальня. У Молдовці - 55 комуністів, 43 комсомольці.
Засноване село в кінці XVIII ст. молдаванами.
В березні 1918 року в Молдовці проголошено Радянську владу.
На фронтах Великої Вітчизняної війни боролися проти гітлерівців 330 жителів, з яких 132 відзначені нагородами. Уродженцю с. Надеждівки льотчику М. Т. Лановенку присвоєно звання Героя Радянського Союзу. В Молдовці споруджено монумент Слави на честь воїнів-односельців, які полягли в боях з німецько-фашистськими загарбниками.

Сучасна карта - Молдовка