Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кальниболота

КАЛЬНИБОЛОТА - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Великої Висі, за 20 км на північний схід від районного центру. Населення - 2009 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Жеванівка, Калинівка, Кіндратівна, Низове, Приют.
У Кальниболотах міститься центральна садиба колгоспу «Україна», за яким закріплено 7751 га сільськогосподарських угідь, з них 6896 га
орної землі. Виробничий напрям господарства - вирощування зернових і технічних культур, м'ясо-молочне тваринництво. З допоміжних підприємств діють млин, олійня, цегельний завод. У Кальниболотах розташована майстерня райоб'єднання «Сільгосптехніки». 189 трудівників села відзначені орденами й медалями. Серед них орденом Леніна - голова колгоспу О. Я. Зубченко, бригадири М. А. Хомич та А. І. Сербин, доярка К. Е. Дяченко, а також вчителі В. П. Богуславська і О. П. Мамалат.
Є середня школа, де 38 вчителів навчають 650 учнів, будинок культури на 700 місць, при якому діє історико-краєзнавчий музей на громадських засадах, 2 бібліотеки, лікарня, дитсадок. Працюють 6 магазинів, побутова майстерня. У Кальниболотах 71 комуніст і 203 комсомольці.
Засноване село на початку 50-х років XVIII ст. Радянську владу в Кальниболотах встановлено в січні 1918 року.
За високі врожаї соняшнику і зразкові показники у тваринництві ще 1939 року місцеву артіль ім. Ворошилова занесено до Почесної книги Всесоюзної сільськогосподарської виставки.
540 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 443 з них нагороджені орденами й медалями, 233 загинули смертю хоробрих. Під час тимчасової окупації роботу серед населення проводила секретар Новоархангельського райкому комсомолу О. 3. Бражко. 29 жовтня 1941 року її схопили фашисти і розстріляли в Катеринопільському лісі. В Кальниболотах споруджено пам'ятник воїнам-визволителям.
У селі народився активний учасник громадянської війни, командир дивізіону бронепоїздів, кавалер ордена Червоного Прапора С. М. Лепетенко. Вихідцями з Кальниболот є заслужений лікар УРСР, директор Київського науково-дослідного інституту туберкульозу та грудної хірургії ім. акад. Ф. Г. Яновського О. С. Мамалат, кандидат мистецтвознавства Є. С. Мамалат, народний артист СРСР В. Г. Магар, заслужений артист УРСР Д. М. Кот-Котевич.
Поблизу с. Кіндратівки знайдена кам'яна стела із зображенням скіфського воїна.

Сучасна карта - Кальниболота