Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Журавлинка

ЖУРАВЛИНКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км на південний схід від районного центру і за 12 км від залізничної станції Ємилівка. Населення - 907 чоловік. Сільраді підпорядковане село Цвіткове.
На території Журавлинки міститься центральна садиба колгоспу ім. Чкалова, за яким закріплено 2185 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2097 га орної землі, 51 га саду. Господарство спеціалізується на м'ясо-молочному, зерновому та овочевому виробництві. За трудові успіхи 86 передовиків відзначені нагородами.
У восьмирічній школі навчаються 146 дітей, працюють 15 вчителів, є будинок культури на 450 місць, бібліотека з фондом 7 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, 4 магазини. У селі - 28 комуністів і 27 комсомольців.
Заснована Журавлинна в середині XVIII ст. вихідцями із с. Нерубайки Уманського повіту Київської губернії.
В період революції 1905-1907 рр. у маєтку місцевого поміщика селяни здійснили 20 підпалів. Організаторів руху Федора і Конона Кравченків було ув'язнено.
Радянську владу встановлено у лютому 1918 року. В боях громадянської війни прославився житель Журавлинки Р. М. Савчук. До 50-річчя Великого Жовтня його нагороджено орденом Червоної Зірки.
Під час Великої Вітчизняної війни билися проти гітлерівців 254 жителі села, 130 з них нагороджені орденами й медалями. Споруджено пам'ятник воїнам Червоної Армії, які полягли в боях за село, і монумент вічної Слави 124 загиблим односельцям.
Біля села знайдено скарб доби бронзи (II тисячоліття до н. е.), який складається з бронзових сокир, серпів тощо.

Сучасна карта - Журавлинка