Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Степанівка

СТЕПАНІВКА- село, центр сільської Ради, розташоване за 13 км на північний захід від районного центру і за 30 км від залізничної станції Долинська. Населення - 507 чоловік. Сільраді підпорядковані села Веселий Кут, Ленінка, Орлова Балка, Сидорова Балка.
У Степанівці розміщена центральна садиба колгоспу ім. Суворова, за яким закріплено 4692 га сільськогосподарських угідь, з них 4035 га орної землі. Господарство спеціалізується на відгодівлі свиней. Розвивається хліборобство. З допоміжних підприємств діють млин, пилорама, майстерня для ремонту сільськогосподарської техніки.
5 трудівників нагороджені орденами і медалями, серед них чабан М. 3. Пилипенко - орденом Леніна.
У восьмирічній школі навчаються 130 дітей, працюють 13 вчителів. Є будинок культури на 400 місць і бібліотека відмінної роботи з фондом 5,5 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий садок, пошта, два магазини.
У Степанівці 34 комуністи і 43 комсомольці.
Виникло село наприкінці XVIII століття.
У лютому 1918 року в Степанівці встановлено Радянську владу. У 1923 році організовано ТСОЗ, а в 1929 році - артіль «Перебудова села». Під час тимчасової окупації в селі діяла підпільна група під керівництвом В. П. Репешка.
На фронтах Великої Вітчизняної війни боролися 170 жителів, 99 з них загинули, 24 відзначені нагородами. Односельці спорудили пам'ятник загиблим воїнам. В боях з фашистами прославився уродженець с. Ленінки двічі Герой Радянського Союзу О. Ю. Мазуренко, нині генерал-майор авіації.

Сучасна карта - Степанівка