Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вікнина

ВІКНИНА - село, центр сільської Ради, розташоване за 30 км на північний схід від районного центру і за 15 км від залізничної станції Таужна. Населення - 1551 чоловік.
В селі міститься центральна садиба колгоспу «Більшовик», за яким закріплено 3311 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2773 га орної землі, 35 га саду. Розвинуте хліборобство (вирощують зернові й технічні
культури), тваринництво, птахівництво. З допоміжних підприємств діють млин, кам'яний кар'єр, пилорама, сепараторний пункт. Колгосп посідає перше місце в районі по виробництву тваринницької продукції. В 1971 році на 100 га сільськогосподарських угідь вироблено 612 цнт молока, 89 цнт м яса, 20 тис. штук яєць - на 100 га зернових. 38 передовиків сільського господарства відзначені урядовими нагородами. Ордена Леніна удостоєний завідуючий майстернею тракторної бригади П. Д. Коник, ордена Жовтневої Революції - голова колгоспу А. М. Сусло, колишній завфермою А. Я. Бабій, звання Героя Соціалістичної Праці - завфермою М. В. Годованець.
Працюють середня школа, де 24 вчителі навчають 330 дітей, клуб, дві бюліотеки з фондом 15 тис. книг, дільнична лікарня на 35 ліжок, дитячі ясла, їдальня, два магазини, поштове відділення. У партійній організації - 52 комуністи, у двох комсомольських організаціях - 123 члени ВЛКСМ.
Засноване село в середині XVIII століття.
У червні 1906 року місцеві селяни відмовилися працювати на поміщика, вимагаючи підвищення плати. За участь у цьому виступі шість чоловік було засуджено до тюремного ув'язнення. Восени відбулося ще два селянські заворушення. На початку березня 1918 року в селі встановлено Радянську владу і обрано Раду селянських депутатів. 1924 року у Вікнині організовано сільськогосподарське кооперативне товариство «Добробут».
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали понад 300 жителів села, 162 з них загинули, 85 - відзначені нагородами, серед них орденом Леніна - С. Т. Праштика. У селі встановлено пам'ятник 27 полеглим воїнам-визволителям Вікнини та обеліск на честь загиблих односельців.
У Вікнині народився український радянський байкар М. П. Годованець.

Сучасна карта - Вікнина