Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Куцеволівка

КУЦЕВОЛІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі Дніпродзержинського водосховища, за 33 км на схід від районного центру. Населення - 2680 чоловік. Сільраді підпорядкований населений пункт Ясинуватка.
У Куцеволівці міститься центральна садиба колгоспу «Дніпро», за яким закріплено 6536 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4942 га орних земель, з них 177 га поливних. Господарство спеціалізуєтся на виробництві яєць, має птахофабрику на 50 тис. курей. Розвинуте також м'ясо-молочне тваринництво. У рільництві переважав вирощування пшениці, кукурудзи, соняшнику, цукрових буряків і овочів. З допоміжних підприємств діють млин, олійня, комбікормовий цех, майстерня для ремонту сільськогосподарської техніки. Будується овочеконсервний завод. За успіхи в праці 110 колгоспників відзначені урядовими нагородами. Орденів Леніна і Трудового Червоного Прапора удостоєний тракторист А. І. Коваленко.
У середній і початковій школах навчаються 420 дітей, працюють 30 вчителів. Є два будинки культури на 900 місць, дві бібліотеки з фондом 8760 книг, дільнична лікарня на 35 ліжок, 8 магазинів, готель. Парторганізація налічує 89 комуністів, дві комсомольські - 220 членів ВЛКСМ,
Село засноване в середині XVIII століття.
Весною 1889 року в Куцеволівці відбулося заворушення селян, які вигнали з пасовищ поміщицьку худобу і почали випасати свою. Озброєні рушницями й кілками, вони вчинили рішучий опір жандармам, направленим для придушення повстання.
Радянську владу в селі встановлено в лютому 1918 року.
Куцеволівські селяни Ф. Я. Коваленко, С. П. Стрижак, Я. С. Красовський, І. Т. Олефір брали активну участь у громадянській війні. Ф. Я. Коваленко служив у той час шофером, возив М. І. Калініна, Г. К. Орджонікідзе, П. Ю. Ди- бенка. У 1928-1929 рр. селяни об'єдналися в ТСОЗ, на базі якого виникли колгоспи «Промінь», «Бідняцька праця», «П'ятирічка», «Перше травня».
794 жителі Куцеволівки відстоювали незалежність Батьківщини на фронтах Великої Вітчизняної війни, 347 з них загинули, 420 відзначені урядовими нагородами. Уродженцю села Т. М. Шашлу присвоєно звання Героя Радянського Союзу. У вересні 1941 року в районі с. Штепівки Сумської області його танк увірвався на фашистські артилерійські позиції і знищив 6 ворожих гармат. Т. М. Шашло - автор книг «Дорожче за життя», «Батько і син», «Алмази шліфують». В боях за визволення села загинули 1500 радянських воїнів, серед них Герої Радянського Союзу росіянин П. С. Кузуб, білорус К. П. Гриб, башкир О. І. Рутчип. На місці форсування Дніпра визволителям встановлено пам'ятник. В центрі Куцеволівки споруджено обеліск Слави полеглим землякам.
У селі народилися український радянський письменник П. Ф. Ловецький, доктор сільськогосподарських наук Г. О. Патерило та заслужений лікар, кавалер двох орденів Леніна П. Ф. Шашло.
Поблизу села виявлено три поселення та курганний могильник доби бронзи (II тисячоліття до н. е.), поселення скіфських часів (VI-IV століття до н. е.), два ранньослов'янські II-VI ст. та одне поселення VI-VIII століть.

Сучасна карта - Куцеволівка