Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Казавчин

КАЗАВЧИН - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі Південного Бугу, за 17 км на південний схід від районного центру і за 5 км від залізничної станції Хащувате. Населення - 1796 чоловік. Сільраді підпорядкований населений пункт Бугове.
У Казавчині міститься центральна садиба колгоспу ім. Чапаєва, за яким закріплено 3915 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2996 га орної землі. Розвинуте хліборобство (вирощуються зернові й технічні культури), тваринництво, птахівництво, бджільництво. Допоміжні підприємства: млин, майстерня для ремонту сільськогосподарських машин. 11 колгоспників за успіхи у роз
витку сільського господарства відзначені урядовими нагородами. Комбайнер А. Т. Горенко удостоєний ордена Леніна.
Є середня та початкова школи, де навчаються 267 дітей і працюють 27 педагогів, будинок культури на 450 місць, дві бібліотеки з фондом 22 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, 2 дитячих ясел, відділення зв'язку, 5 магазинів, побутова майстерня. Сільська парторганізація налічує 52 комуністи, комсомольська - 74 члени ВЛКСМ. Завідуючому бригадним клубом у Буговому П. Г. Волошину присвоєно звання заслуженого працівника культури УРСР.
Село виникло наприкінці XVIII століття.
На початку лютого 1918 року в Казавчині було встановлено Радянську владу.
Близько 300 жителів брали участь у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками на фронтах Великої Вітчизняної війни, 176 з них загинули, 127 відзначені бойовими нагородами. У Казавчині встановлено обеліск Слави визволителям села і 4 меморіальні плити з прізвищами полеглих воїнів-односельців.

Сучасна карта - Казавчин