Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Куколівка

КУКОЛІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 13 км на схід від Олександрії та за 7 км від залізничної станції Щаслива. Через село проходить автошлях Київ-Донецьк. Населення - 1359 чоловік. Сільраді підпорядковані села Гулевичі і Солов'ївка.
У Куколівці містяться центральні садиби колгоспів ім. Орджонікідзе та «Перемога», за якими закріплено 7027 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 6310 га орної землі. Основний напрям господарств - вирощування зернових і технічних культур. Розвинуте також м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в колгоспному виробництві 16 чоловік нагороджені орденами й медалями.
Працюють середня школа, де 10 вчителів навчають 233 дітей, будинок культури на 400 місць, 2 клуби, 2 бібліотеки з фондом 15 тис. книг, 2 медпункти, 4 дитячих ясел, 5 магазинів, ресторан, майстерня побутового обслуговування. Партійна організація об'єднує 64 комуністи, 2 комсомольські - 60 членів ВЛКСМ.
Село засноване в середині XVIII століття.
У лютому 1918 року в Куколівці встановлено Радянську владу.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 379 жителів, 263 з них загинули, 96 - нагороджені орденами й медалями. За героїзм, виявлений у боях за визволення Угорщини, уродженцю села комбату І. Р. Якименку присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Сучасна карта - Куколівка