Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Люшнювате

ЛЮШНЮВАТЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі Південного Бугу, за 25 км на південь від районного центру і залізничної станції Ємилівка. Населення - 1038 чоловік.
У селі розміщена центральна садиба колгоспу ім. К. Маркса, за яким закріплено 2465 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2256 га орної землі, 23 га садів, 34 га сіножатей, 155 га пасовищ, 87 га лісонасаджень. Виробничий напрям господарства - зерно-буряковий. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. 47 колгоспників відзначені урядовими нагородами, серед них двоє- орденом Трудового Червоного Прапора.
У восьмирічній школі 14 вчителів виховують 147 дітей. Є клуб, бібліотека з фондом 9,4 тис. книг, медпункт, дитячі ясла, два магазини. У селі - 30 комуністів, 20 комсомольців.
Засноване Люшнювате наприкінці XVII століття.
У березні 1918 року в селі встановлено Радянську владу.
Під час Великої Вітчизняної війни 250 жителів боролися проти німецько-фашистських загарбників, 130 з них нагороджені бойовими орденами й медалями. Тут споруджено монумент вічної Слави на честь полеглих в боях 116 односельців.

Сучасна карта - Люшнювате