Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Грузьке

ГРУЗЬКЕ - село, центр сільської Ради, розташоване в долині річки Грузької, за 18 км на захід від Кіровограда і за 6 км від залізничної станції Шостаківка. Населення - 2183 чоловіка.
За колгоспом ім. Чапаєва, центральна садиба якого міститься в селі, закріплено 6429 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 5640 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві яєць. Розвинуте також хліборобство і молочне тваринництво. За трудові успіхи 10 передовиків сільського господарства нагороджені орденами і медалями, серед них комбайнер Л. К. Мицул удостоєний ордена Леніна.
У середній і восьмирічній школах навчаються 345 учнів, працюють 37 вчителів. Є будинок культури на 400 місць, 3 бібліотеки з фондом 14,8 тис. книг, дільнична лікарня на 25 ліжок, аптека, ветлікарня. У партійній організації - 63 члени КПРС, у комсомольській - 24 члени ВЛКСМ.
Село засноване у 1752 році. Радянську владу в Грузькому встановлено в лютому 1918 року.
1926 року організовано 2 машинно-тракторні товариства, наступного року - ТСОЗ ім. Пет- ровського.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 207 жителів села, 119 з них загинули, 187 нагороджені орденами і медалями.
В боях за визволення Грузького удостоєно звання Героя Радянського Союзу молодшого сержанта татарина Б. Г. Габдрахманова. В братській могилі поховано 289 воїнів Червоної Армії. Серед них Герой Радянського Союзу В. П. Саблін. На могилі загиблих споруджено пам'ятник, а на честь воїнів-односельців, які не повернулися з фронту,- обеліск. Уродженцями села є кавалер трьох орденів Слави М. І. Жосан, генерал-лейтенант А. С. Стерпул.

Сучасна карта - Грузьке