Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Іванівка

ІВАНІВКА- село, центр сільської Ради, розташоване на річці Боковеньці, за 20 км на північний схід від районного центру і залізничної станції Долинська. Населення - 770 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Веселі Боковеньки, Зелений Гай, Нагірне, Никифорівка.
В Іванівці міститься центральна садиба колгоспу «Шлях до комунізму», за яким закріплено 4542 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3772 га
орної землі. Виробничий напрям господарства - хліборобство і
тваринництво. З допоміжних підприємств діє майстерня для ремонту сільськогосподарської техніки. 9 трудівників нагороджені орденами і медалями.
У восьмирічній школі 11 вчителів навчають 142 дітей. Є клуб, бібліотека з фондом 8,5 тис. книг, медпункт, дитячий садок, відділення зв'язку, побутова майстерня, 3 магазини. Комсомольців у селі - 60, комуністів - 41.
Поблизу села Іванівни розташований дендропарк «Веселі Боковеньки» площею 543 га. Його закладку розпочав у 1893 році великий любитель природи М. Л. Давидов. У парку - близько 800 порід дерев і кущів. Тут вирощуються саджанці для заліснення південних степів.
Село виникло на початку XX ст. після злиття трьох населених пунктів - Іванівки, Шведівки, які були засновані в кінці XVIII ст., і Малоіва- нівки, заснованої в 1846 році.
Радянську владу в Іванівці встановлено в кінці лютого 1918 року.
У 1928 році сільські комуністи і бідняки організували ТСОЗ ім. Першого травня, на базі якого через 2 роки створено колгосп. Тоді ж виникли сільськогосподарські артілі «Надія Леніна», «Кривобуд», «Третій вирішальний».
Під час Великої Вітчизняної війни билися проти фашистів 327 жителів, 152 з них відзначені бойовими нагородами, 102 загинули. В Іванівці встановлено пам'ятник воїнам-визволителям села від гітлерівських загарбників.

Сучасна карта - Іванівка