Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Глиняне

ГЛИНЯНЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 50 км на південь від районного центру і за 2 км від залізничної станції Глиняне. Населення - 498 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Міжколодяжне, Новоглиняне.
За колгоспом «Іскра», центральна садиба якого міститься у Глиняному, закріплено 3892 га сільськогосподарських угідь, з них 3629 га орної землі. Основний напрям господарства - тваринництво і хліборобство. За успіхи в сільськогосподарському виробництві 40 чоловік нагороджені орденами й медалями, 21 - присвоєно звання ударника комуністичної праці, двом - звання почесного колгоспника.
У восьмирічній школі 12 вчителів навчають 126 дітей. Є клуб на 250 місць, бібліотека з фондом 8960 книг, медпункт, дитячі ясла, 2 магазини.
У Глиняному налічується 32 комуністи і 40 комсомольців.
Село засноване 1840 року кріпаками з Високих Байраків. Восени 1863 року сталося заворушення селян, які вимагали скасування викупу за землю.
Радянську владу встановлено наприкінці лютого 1918 року. 1925 року створено ТСОЗ «Сніп Шевченка», на базі якого згодом виник колгосп ім. 13-річчя Жовтня.
Під час Великої Вітчизняної війни понад 200 жителів села брали участь у боротьбі проти фашистів у лавах Червоної Армії, 66 з них загинули, 35 відзначені бойовими нагородами. Фашистські варвари розстріляли 64 колгоспників з Новоглиняного. В 1949 році на братській могилі воїнів, які полягли під час визволення села, споруджено обеліск.

Сучасна карта - Глиняне