Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новоолександрівка

НОВООЛЕКСАНДРІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 38 км на схід від Кіровограда і за 3 км від залізничної станції Медерове.
Населення - 273 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Медерове, Молодецьке, Нововолодимирівка.
У Новоолександрівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Ватутіна, за яким закріплено 2334 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2053 га орної землі. Виробничий напрям господарства - зерно-буряковий з розвинутим тваринництвом. За трудові успіхи 12 чоловік відзначені урядовими нагородами. Ордена Леніна удостоєна свинарка О. Г. Дубина, ордена Жовтневої Революції - голова колгоспу В. Т. Авраменко і бригадир рільничої бригади М. П. Берестенко.
У восьмирічній школі навчаються 45 дітей, працюють 6 вчителів. Є будинок культури, 2 бібліотеки з фондом 10 тис. книг, медпункт, колгоспний профілакторій, будинок механізатора, дитячий садок, магазин, їдальня. Діє водопровід. У селі - 20 комуністів і 12 комсомольців.
Новоолександрівка заснована в 1887 році переселенцями з Херсонської губернії.
Радянську владу тут встановлено в лютому 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни билися проти гітлерівців 124 жителі села, 65 з них загинули, 59 відзначені орденами і медалями. Загиблим воїнам-односельцям споруджено два пам'ятники.
Поблизу станції Медерове досліджено скіфський курган початку V ст. до н. е., в якому виявлено унікальну кам'яну стелу висотою 2,5 метра із зображенням скіфського воїна.

Сучасна карта - Новоолександрівка