Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Синьки

СИНЬКИ - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на північ від районного центру і залізничної станції Грушка. Населення - 2571 чоловік.
У селі міститься центральна садиба колгоспу «Батьківщина», за яким закріплено 4701 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4625 га орної землі. Виробничий напрям господарства - зерно-буряковий. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво і птахівництво. За сумлінну працю 26 трудівників нагороджені орденами і медалями,
серед них орденом Леніна - комбайнер І. І. Фі- щенко, орденом Жовтневої Революції - бригадир тракторної бригади М. П. Сандецький.
У середній школі 34 вчителі навчають 400 дітей. Є будинок культури на 500 місць і 2 клуби, 2 бібліотеки з фондом 18 тис. книг, медична амбулаторія, пологовий будинок на 35 ліжок, дитячі ясла і садок, три їдальні, стадіон. У центрі Синьок розкинувся парк, в якому встановлено пам'ятник В. І. Леніну. 2 партійні організації об'єднують 59 комуністів, 2 комсомольські - 82 члени ВЛКСМ.
Село виникло у другій половині XVIII ст. після злиття кількох хуторів, які називалися Синіми.
У лютому 1918 року в Синьках встановлено Радянську владу.
1938 року місцевий колгосп ім. Котовського за успіхи в розвитку сільського господарства нагороджено орденом «Знак Пошани» і премійовано легковою автомашиною. 4 колгоспи села були учасниками Всесоюзної сільськогосподарської виставки 1939 і 1940 років.
800 жителів захищали Вітчизну на фронтах Великої Вітчизняної війни, 285 з них загинуло. Колгоспник К. М. Маланич в роки окупації зберіг нагороду колгоспу - орден «Знак Пошани».

Сучасна карта - Синьки