Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вільшанка

ВІЛЬШАНКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на схід від районного центру і за 30 км від залізничної станції Капустяне. Населення - 553 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Крутоярка, Покровка, Шляхове.
У Вільшанці міститься центральна садиба колгоспу ім. Куйбишева, за яким закріплено 3551 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3434 га орної землі. Виробничий напрям господарства - вирощування зернових і технічних культур. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. З допоміжних підприємств діє млин. 78 передовиків сільського господарства відзначені нагородами, серед них три - орденом Трудового Червоного Прапора. У 1939 році за вирощування коней для Червоної Армії П. І. Притуляк, нині бригадир городньої бригади, нагороджений орденом Леніна.
Є восьмирічна школа, де 13 вчителів навчають 120 дітей, клуб, бібліотека, 4 магазини, побутова майстерня, відділення зв'язку. Сільська партійна організація об'єднує 36 комуністів, 2 комсомольські - 90 членів ВЛКСМ.
Заснована Вільшанка в середині XVIII століття. Радянську владу тут встановлено в лютому 1918 року.
Восени 1924 року 7 бідняцьких господарств об'єдналися у ТСОЗ «Шлях до соціалізму».
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 72 жителі села, 42 з них загинули,
39 нагороджені бойовими орденами й медалями. Через с. Шляхове під час степового рейду проходили частини партизанського з'єднання генерал-майора М. І. Наумова. На честь героїв-партизан, які загинули 11 березня 1943 року в бою з німецькими загарбниками, на околиці села споруджено пам'ятник, а при школі відкрито музей бойової слави. Встановлено пам'ятник загиблим воїнам-визволителям і обеліск.
Поблизу Вільшанки досліджено кілька курганів з похованнями трипільської культури (III тисячоліття до н. е.), доби бронзи (II тисячоліття до н. е.) та скіфського часу (IV-III ст. до н. ери).

Сучасна карта - Вільшанка