Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новостанкувата

НОВОСТАНКУВАТА - село, центр сільради, розташоване за 17 км на захід від районного центру. Населення - 450 чоловік. Сільраді підпорядковане село Тернове.
У Новостанкуватій міститься відділок колгоспу ім. XX з'їзду КПРС, центральна садиба якого - ус. Терновому. За господарством закріплено 3338 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3052 га орної землі. Основні галузі виробництва - хліборобство і м'ясо-молочне тваринництво. 64 передовики сільського господарства відзначено урядовими нагородами. Кавалер ордена Трудового Червоного Прапора, керуючий відділком Ф. Ф. Залевський був учасником ВДНГ у Москві і нагороджений бронзовою медаллю.
У Новостанкуватій є восьмирічна школа, де 11 вчителів навчають 75 дітей, будинок культури на 350 місць, бібліотека з фондом 9200 книг, медичний пункт, дитсадок, магазин, відділення зв'язку.
У партійній організації - 29 комуністів, у двох комсомольських - 38 членів ВЛКСМ.
Село засноване в 1882 році.
Наприкінці лютого 1918 року в Новостанкуватій встановлено Радянську владу.
Понад 100 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 48 з них загинули, 34 нагороджені бойовими орденами й медалями.
Уродженець с. Тернового О. С. Терлецький в 1941-1942 рр. був командиром Балаклавського партизанського загону, що діяв на окупованій території Криму. В лютому 1942 року фашисти стратили його. Посмертно нагороджений орденом Леніна. Нині одна з прикордонних застав носить ім'я колишнього начальника застави О. С. Терлецького. У Новостанкуватій відкрито пам'ятник з викарбуваними іменами односельців, які загинули за Батьківщину.
У Терновому народився доктор медичних наук, професор Ю. С. Гілевич.

Сучасна карта - Новостанкувата