Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Водяне

ВОДЯНЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 14 км на захід від районного центру
і за 26 км від найближчої залізничної станції Куцівка. Населення -482 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Вершино-Власівка, Маловодяне, Олександродар, Сабадашеве.
За колгоспом ім. Ілліча, центральна садиба якого міститься у Водяному, закріплено 4063 га сільськогоспо дарських угідь, в т. ч. 3613 га орної землі. Основні галузі господарства - хліборобство, молочне тваринництво. Серед зернових переважають озима пшениця і кукурудза. За успіхи в розвитку народного господарства орденами і медалями нагороджені 39 трудівників села.
У восьмирічній школі 9 вчителів навчають 93 дітей. Є клуб, бібліотека з фондом 8,2 тис. книг, медпункт, побутова майстерня, магазин. Партійна організація об'єднує 32 комуністи, комсомольська - 45 членів ВЛКСМ.
Перша письмова згадка про село належить до 1775 року.
У грудні 1905 року тут відбувся збройний виступ селян проти поміщика. Повсталі розгромили його садибу та економію.
В лютому 1918 року тут встановлено Радянську владу.
1929 року виникли колгоспи «Вперед, до нового життя», ім. Леніна, ім. Шевченка, «Червоний промінь».
Захищати Вітчизну в роки Великої Вітчизняної війни пішли 77 жителів села, 18 з них загинули, 45 відзначені нагородами. Під час тимчасової окупації німецько-фашистські загарбники зруйнували всі громадські споруди, спалили 30 житлових будинків, вивезли на каторгу до Німеччини 120 чоловік. В боях проти гітлерівців смертю хоробрих тут полягли 2520 воїнів Червоної Армії. На братському кладовищі, де вони поховані, встановлено пам'ятник.

Сучасна карта - Водяне