Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новоолександрівка

НОВООЛЕКСАНДРІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Громоклії, за 20 км на південь від районного центру. Населення - 721 чоловік. Сільраді підпорядковані також села Барвінівка, Варварівка, Відрадна Долина, Кетрисанівка, Новомиколаївка, Світанок, Степівка, Червона Зірка, Чигиринське.
У Новоолександрівці міститься бригада колгоспу ім. 40-річчя Жовтня. За колгоспом, центральна садиба якого в Кетрисанівці, закріплено 7619 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 6863 га орних земель. Тут вирощуються зернові - озима пшениця, кукурудза і просапні культури. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво і птахівництво. Допоміжні галузі - бджільництво, садівництво. Діють млин, державкаремонтно-технічна майстерня. За трудові успіхи 17 чоловік нагороджені орденами і медалями, серед них ордена Леніна удостоєний ланковий механізованої ланки Г. А. Погрібний.
Є восьмирічна школа, де 11 вчителів навчають і виховують 180 дітей. Працюють клуб на 350 місць, бібліотека з фондом 5,7 тис. книг, медпункт, сільмаг. Діє водопровід. У колгоспі та установах села працюють 79 комуністів, об'єднаних у 3 партійних організаціях, три комсомольські налічують 65 членів ВЛКСМ. Виходить багатотиражна газета «Зоря комунізму».
Село виникло в 1886 році.
Влітку 1905 року в Кетрисанівці відбулося заворушення селян. Вони спалили поміщицький маєток, розібрали хліб і майно. Виступ був жорстоко придушений.
У Новоолександрівці в січні 1918 року встановлено Радянську владу.
153 жителі Новоолександрівки воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни і були нагороджені орденами і медалями, 112 з них загинули. З серпня 1941 року в Кетрисанівці діяла підпільна група з 37 чоловік, яку очолював комуніст К. П. Колісник і комсомолець А. П. Тер- навський. Патріоти мали радіоприймач і ротатор, розповсюджували листівки серед жителів навко
лишніх сіл, доставляли в Чорний ліс продукти партизанам. 12 лютого 1944 року 34 члени групи були розстріляні фашистами. На місці їх страти споруджено обеліск Слави.

Сучасна карта - Новоолександрівка