Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Скалева

СКАЛЕВА (давня назва - Семлик) - село, центр сільської Ради, розташоване при впадінні Великої Висі в Синюху, за 12 км на північний схід від районного центру і за 20 км від залізничної станції Тальне. Населення -1119 чоловік. Сільраді підпорядковані села Вільне, Голубенка, Кузнецеве, Мар'ївка, Савина, Щирське.
У Скалевій розміщена центральна садиба колгоспу «Перемога», за яким закріплено 5269 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4153 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні пшениці, кукурудзи, цукрових буряків, овочів. Тваринництво м'ясо-молочного напряму. Розвинуте вівчарство. 77 колгоспників нагороджені орденами і медалями. Колишній голова колгоспу, комуніст П. М. Хаба відзначений орденом Жовтневої Революції.
Тут є середня школа, де 17 вчителів навчають 180 учнів, будинок культури на 450 місць, клуб, бібліотека, медичний пункт, будинок тваринника, 2 будинки механізаторів, 7 магазинів, побутова майстерня, відділення зв'язку. У партійній організації - 29 комуністів, у комсомольській - 84 члени ВЛКСМ.
Перші письмові згадки про село як шанець Чорного гусарського полку Нової Сербії належать до 1752 року. В січні 1918 року в Скалевій встановлено Радянську владу.
695 жителів села захищали Батьківщину в період Великої Вітчизняної війни, 130 з них загинули, 560 відзначені бойовими нагородами. Споруджено пам'ятник загиблим воїнам - визволителям Скалевої.

Сучасна карта - Скалева