Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Червоне

ЧЕРВОНЕ (до 1934 року - Темне) - село, центр сільської Ради, розташоване за 22 км на північний схід від районного центру і за 12 км від залізничної станції Хащувате. Населення- 1246 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Ленінка, Садове, Саське.
У Червоному розміщена центральна садиба колгоспу «Мир», за яким закріплено 3448 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2723 га орної землі, 38 га саду. Господарство зерно-бурякового напряму. Розвинуте тваринництво. Комсомольсько-молодіжний колектив молочнотоварної ферми носить ім'я 50-річчя ВЛКСМ, яке присвоєне йому за успіхи в змаганні на честь ювілею комсомолу. З допоміжних підприємств діє майстерня для ремонту сільськогосподарських машин та інвентаря. За сумлінну працю 187 передовиків відзначено урядовими нагородами. Один із зачинателів колгоспного руху А. Ю. Сащук нагороджений орденом Леніна, голова артілі А. Д. Ящуринський - орденом Жовтневої Революції.
У восьмирічній школі 18 вчителів навчають 253 дітей. Є клуб, бібліотека з фондом 9 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, їдальня, три магазини, ощадна каса, відділення зв'язку, радіовузол, телефонна станція. У селі -41 член КПРС і 70 членів ВЛКСМ.
Червоне засноване на початку XVIII століття.
В лютому 1918 року тут встановлено Радянську владу.
У серпні 1921 року в селі організовано трудову сільськогосподарську спілку «Хлібороб». У 1939 році колгоспи Червоного були учасниками Всесоюзної сільськогосподарської виставки.
Під час німецько-фашистської окупації, восени 1941 року, в селі створено підпільну групу, організатором якої був комуніст Ф. С. Волощук. Члени групи О. Й. Сікорська, А. А. Думанська, Л. М. Чуйко та інші розповсюджували листівки, діставали зброю, медикаменти, а П. Г. Ладанюк ремонтував пошкоджену зброю для партизанів. Підпільники А. О. Кашльовський, І. Т. Яценко, а також сім'я підпільника І. У. Царенка страчені гітлерівцями.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 245 жителів села, 169 з них загинули, 185 нагороджені орденами і медалями. На могилі полеглих воїнів встановлено пам'ятник.
Уродженцем Червоного є письменник В. Т. Ко- сяченко. З села вийшли кандидат педагогічних наук, доцент П. Г. Скотинянський, кандидат технічних наук Л. О. Гріффен, кандидат медичних наук О. М. Кропивницький.

Сучасна карта - Червоне