Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Таужне

ТАУЖНЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 24 км на схід від районного центру і за 4 км від залізничної станції Таужне. Населення - 3514 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Тракт, Червоні Маяки.
У Таужному розміщена центральна садиба колгоспу ім. 10-річчя Жовтня, який спеціалізується на відгодівлі свиней. Сільськогосподарські угіддя
господарства - 5897 га, в т. ч. 4755 га орної землі. Вирощуються зернові й технічні культури, зокрема пшениця, цукрові буряки. За трудові успіхи 18 передовиків відзначені урядовими нагородами. Ордена Леніна удостоєна агроном О. Т. Білоус, ордена Жовтневої Революції - ланкова О. К. Скрипник.
У середній школі 45 вчителів навчають 585 дітей. Є будинок культури, три бібліотеки з книжковим фондом 22 тис. примірників, дитячий садок, фельдшерсько-акушерський пункт, їдальня, 4 магазини, будинок побуту, поштове відділення, ощадна каса. Діє народний музей. Дві сільські партійні організації об'єднують 86 комуністів, дві комсомольські організації 236 членів ВЛКСМ.
Таужне виникло у другій половині XVIII століття. В кінці лютого 1918 року в Таужному було проголошено Радянську владу і створено ревком.
На фронтах Великої Вітчизняної війпи воювали 475 жителів села, 248 загинули, 312 нагороджені орденами і медалями. В роки тимчасової окупації, у квітні - червні 1942 року в Таужному діяла підпільпо-диверсійна комсомольська група, якою керували молодший лейтенант Червоної Армії А. І. Смілянець і секретар комсомольської організації С. М. Соломко. Патріоти проводили агітаційну роботу серед населення, збирали зброю і харчі для партизанів. Через два місяці підпільної діяльності вороги розкрили групу і всіх її членів розстріляли. В центрі села встановлено пам'ятник загиблим воїнам і партизанам.

Сучасна карта - Таужне