Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Буховецьке

БУХОВЕЦЬКЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 44 км на південний захід від районного центру. Населення - 655 чоловік. Сільраді підпорядковані також села Маковіївка й Козаче.
В Буховецькому міститься центральна садиба колгоспу «Росія», за яким закріплено 4932 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4213 га орних земель, 71 га саду. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур з розвинутим м'ясо-молочним тваринництвом.
58 колгоспників відзначені урядовими нагородами, серед них механізатор Д. Ф. Велично - орденом Жовтневої Революції.
У восьмирічній школі 14 вчителів навчають 139 дітей. Є будинок культури, бібліотека з фондом 7,5 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт.
У Буховецькому - 35 комуністів, 59 комсомольців.
Буховецьке було засноване кріпаками з Курської губернії, яких переселили сюди на початку XIX століття.
Радянську владу в селі встановлено на початку березня 1918 року.
У 1928 році тут створено ТСОЗ ім. 10-річчя Червоної Армії, а через два роки - колгосп ім. Будьонного.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювало 154 жителі Буховецького, 62 з них нагороджено орденами й медалями, 83 загинули. Під час окупації гітлерівці розстріляли кількох патріотів, які поширювали повідомлення Радянського Інформбюро серед населення. Споруджено пам'ятник воїнам Червоної Армії, які полягли в боях проти фашистів.
Поблизу села досліджено курган з похованням доби бронзи.

Сучасна карта - Буховецьке