Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Головківка

ГОЛОВКІВКА (давні назви - Векша, Бешка) - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Бешці, за 20 км на південь від районного центру і за 10 км від залізничної станції Королівка. Населення - 3515 чоловік. Сільраді підпорядковані села Іванівка та Семенівка.
У Головківці містяться центральні садиби колгоспів ім. Куйбишева та ім. Калініна, за якими закріплено 8930 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 6690 га орної землі. Господарства спеціалізуються на вирощуванні зернових культур і м'ясо-молочному тваринництві. Значні площі відводяться під цукрові буряки, соняшник. За вирощування високих урожаїв та підвищення продуктивності тваринництва 18 колгоспників відзначені урядовими нагородами, серед них - комбайнер, кавалер ордена Леніна В. Д. Могильна.
Поблизу Головківки діють Головківський вугільний розріз і комплекс промислових підприємств для видобування та переробки бурого вугілля (брикетна фабрика, ТЕЦ).
У середній і восьмирічній школах навчаються 293 дітей, працюють 20 вчителів. 6 будинок культури, три клуби, 4 бібліотеки з фондом 22 тис. книг, три медпункти, 4 дитячих ясел, 8 магазинів, поштове відділення.
У партійних організаціях села 104 комуністи, у комсомольських - 120 членів ВЛКСМ.
Село засноване в середині XVIII століття.
Радянську владу встановлено у лютому 1918 року. У березні 1923 року створено комуну «Червоний хлібороб».
Більше 700 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 300 з них загинули, 163 нагороджені орденами й медалями. На трьох братських могилах радянських воїнів, які поляг
ли в боях за визволення села, встановлені пам'ятники.

Сучасна карта - Головківка