Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новоєгорівка

НОВОЄГОРІВКА (до 1894 року - Гусарка) - село, центр сільської ради, розташоване на річці Грузькій, за 16 км на південний схід від районного центру і залізничної станції Новоукраїнка. Населення - 988 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Берестове, Веселий Кут, Леонтовичеве, Нововодяне.
У Новоєгорівці міститься центральна садиба колгоспу «Україна», за яким закріплено 3662 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3302 га орпої землі. Основний виробничий напрям господарства - хліборобство і тваринництво. Провідні культури - озима пшениця, кукурудза, цукрові буряки, соняшник. Розвинуте бджільництво. З допоміжних підприємств є пилорама, млин, механічна майстерня. За самовіддану працю 44 трудівники відзначені урядовими нагородами. Ланковій А. І. Балан у 1948 році присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, колишні голови колгоспів І. С. Зідрашко, В. Г. Балан, ланкові М. І. Русол, А. Т. Глущенко, Г. Г. Рибак, О. О. Москаленко, Л. М. Турчак нагороджені орденом Леніна.
Тут є восьмирічна школа, де 17 вчителів навчають 150 учнів, будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 8500 книг, пошта, фельдшерсько-акушерський пункт, 4 магазини. Діє водопровід. Поблизу села розташований державний лісовий заповідник «Гусарське урочище». У селі працюють 24 комуністи і 32 комсомольці.
Засноване село на початку 70-х років XIX століття.
Радянську владу в Новоєгорівці встановлено в лютому 1918 року. 1920 року в с. Мишороше- вому (пізніше злилося з Новоєгорівкою) створено артіль «Батьківщина». У жовтні 1923 року вона об'єднувала 8 господарств, мала 12 десятин землі, 12 коней, 3 плуги, сівалку.
128 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 62 з них загинули в боях проти фашистів, 58 відзначені нагородами. Встановлено пам'ятник воїнам-визволителям.

Сучасна карта - Новоєгорівка