Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Косівка

КОСІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на північний захід від районного центру та за 12 км від залізничної станції Користівка. Населення - 1713 чоловік.
За колгоспом «Прапор комунізму», центральна садиба якого міститься в селі, закріплено 5294 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4454 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур. У хліборобстві переважають озима пшениця, цукрові буряки, соняшник. Розвинуте також тваринництво. За ударну працю 15 чоловік відзначені урядовими нагородами.
Працюють середня школа, де 21 вчитель навчає 225 дітей, будинок культури на 450 місць, бібліотека з фондом 12 тис. книг, лікарня на 25 ліжок, аптека, побутові майстерні, 6 магазинів.
У партійних організаціях села 53 комуністи, у комсомольських - 90 членів ВЛКСМ.
Вперше село згадується в документах середини XVIII століття.
У 1905 році селяни Косівки активно виступали проти поміщиків, вимагаючи зменшення орендної плати за землю.
У лютому 1918 року в Косівці встановлено Радянську владу.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 379 жителів села, 192 з них загинули на фронтах, 176 - відзначені бойовими нагородами. В період тимчасової окупації з лютого 1942 року в селі діяла підпільна група, до складу якої входили X. Г. Гужеля (командир), М. М. Мікізіль, А. Ф. Варава, Ф. Т. Кожевник та інші. Патріоти вели розвідку, відправляли зброю в партизанський загін ім. Ворошилова. В лютому 1943 року група влилася до партизанського загону.
Уродженцем села е доктор мистецтвознавства Г. Н. Логвин.

Сучасна карта - Косівка