Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Красногірка

КРАСНОГІРКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 7 км від районного центру і за 5 км від залізничної станції Голованівськ. Населення -1151 чоловік. Сільраді підпорядковані села Горьківське, Манжурка, Роздол.
За колгоспом ім. Тельмана, центральна садиба якого міститься у Красногірці, закріплено 2715 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2566 га орної землі. У господарстві вирощують цукрові буряки і зернові культури. Розвиваються тут також тваринництво м'ясо-молочного напряму, птахівництво,
садівництво. 83 передовики сільськогосподарського виробництва нагороджені орденами й медалями, в т. ч. орденом Леніна - комбайнер М. Т. Дабіжа і голова колгоспу В. М. Лівітчук, орденом Жовтневої Революції - секретар партійної організації П. Ф. Бойко.
У восьмирічній школі 14 вчителів навчають 150 дітей. Є будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом понад 8 тис. книг, дитячий комбінат, їдальня, два магазини. У селі - 45 комуністів і 28 комсомольців.
Заснована Красногірка у другій половині XVIII століття.
Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 326 жителів села, 186 з них загинули, 140 відзначені бойовими нагородами. Під час тимчасової гітлерівської окупації фашистські кати стратили радянських патріотів, мешканців Красногірки Л. Ю. Римар, М. В. Самчишину, Н. О. Черевичну, Є. Ф. Фурман, О. Я. Бойко, Д. К. Дубову, М. С. Громову, а також колишнього голову колгоспу комуністку М. І. Малу, які активно допомагали партизанам.
Уродженець Красногірки - відомий полярний дослідник, Герой Соціалістичної Праці П. С. Свірненко (1902-1962 рр.).

Сучасна карта - Красногірка