Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Іванівка

ІВАНІВКА- село, центр сільської Ради, розташоване за 46 км на північний схід від районного центру і за 17 км від залізничної станції Плетений Ташлик. Населення - 1103 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Квітка, Костянтинівка, Октябрське, Петрівське, Солдатське, Степове.
За колгоспом ім. Щорса, центральна садиба якого міститься в Іванівці, закріплено 2920 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2817 га орних, 130 га зрошуваних земель. У господарстві розвинуте рільництво і м'ясо-молочне тваринництво. Допоміжні галузі - садівництво, городництво, бджільництво, рибальство. Діє майстерня для ремонту сільськогосподарських машин. 9 трудівників відзначені урядовими нагородами.
У селі є середня школа, де 28 вчителів навчають 316 дітей, будинок культури на 600 місць, бібліотека з фондом 10,3 тис. книг, медпункт, дитячі ясла-садок. Працюють відділення зв'язку, З магазини, комбінат побутового обслуговування. В Іванівці - 33 комуністи, 69 комсомольців.
Засноване село у 1779 році.
Під час революції 1905-1907 рр. тут мали місце селянські виступи. Так, влітку 1905 року за селом, біля озера, вночі зібралися жителі сусідніх сіл. З революційними піснями під червоним прапором присутні організовано вирушили до Іванівки, де до ранку продовжувався мітинг, який закінчився демонстрацією. Поміщики викликали карателів. Особливих знущань зазнали селяни Іванівки. Дізнавшись про жорстокі катування, сюди зі зброєю почали прибувати жителі навколишніх сіл, в т. ч. близько 3 тис. тільки з економії поміщика Шевякова. Відбувся великий мітинг, на якому виступали революціонери з Єлисаветграда. Селяни вирішили страйкувати, вимагаючи підвищення заробітної плати, скорочення робочого дня. Через два тижні в Іванівку прибула рота солдат і сотня козаків. Усіх жителів зігнали до школи, де заарештували 23 чоловіка. Частину з них було заслано до Сибіру.
Радянську владу в Іванівці встановлено у лютому 1918 року. 1922 року в селі організовано ТСОЗ «Зоря нового життя».
186 жителів Іванівки брали участь у Великій Вітчизняній війні, 80 з них полягли смертю хоробрих. Уродженцю села І. І. Тарасенку за мужність, проявлену під час визволення станції Красновка Ростовської області, посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Цього ж високого звання у 1942 році удостоєний уродже
нець с. Костянтинівки Г. О. Алексєєв. Наступного року командир ескадрильї бомбардувальників Г. О. Алексєєв загинув у нерівному бою з фашистами в небі Кубані. Похований у м. Армавірі. У селі встановлено пам'ятник загиблим воїнам-односельцям. Споруджено пам'ятники В. І. Леніну і М. О. Щорсу.

Сучасна карта - Іванівка