Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нечаївка

НЕЧАЇВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на північний захід від районного центру. Населення - 554 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Антонівка, Золотницьке, Криничувате, Майорівка.
У Нечаївці міститься центральна садиба колгоспу «Дружба», за яким закріплено 6383 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 5332 га орної землі. Основні галузі господарства - хліборобство, допоміжні - садівництво і бджільництво. 27 колгоспників відзначені урядовими нагородами. Ордена Леніна удостоєний бригадир тракторної бригади В. А. Чернов, ордена Жовтневої Революції - свинарка М. Г. Білокінь.
Тут є середня школа на 320 учнів, де працюють 22 вчителі, будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 8,4 тис. книг, лікарня на 30 ліжок, 3 магазини. У селі - 20 комуністів і 95 комсомольців.
Нечаївка виникла на початку XIX століття.
Напередодні першої російської революції в селі розповсюджували листівки «летючі загони» Єлисаветградського комітету РСДРП. У 1903 - 1904 рр. тут відбулося кілька страйків заробітчан, які супроводжувались сутичками з сільськими глитаями та поліцією. В лютому 1918 року в Нечаївці було встановлено Радянську владу. У вересні 1919 року разом з жителями Компаніївки та інших сіл нечаївці повстали проти денікінців. 1924 року була організована сільськогосподарська артіль «Власна праця».
У Великій Вітчизняній війні брали участь 218 жителів села, 103 з них полягли смертю хоробрих, 122 нагороджені орденами і медалями. Під час визволення Нечаївки від німецько-фашистських загарбників загинуло 23 воїни Червоної Армії, яким споруджено тут пам'ятник.
У Нечаївці в 1919-1922 рр. жив і працював фельдшером український радянський письменник І. К. Микитенко. Тут він написав перші твори, на місцевій сцені відбулася прем'єра п'єси «Каліка». Драматичний гурток, створений І. Микитенком, ставив також п'єси М. Кропивницького, І. Карпенка-Карого, О. Островського. У с. Майорівці народився видатний український радянський письменник Ю. І. Яновський. 1972 року в селі відкрито літературно-меморіальний музей Ю. І. Яновського, встановлено пам'ятник, його ім'ям названа Нечаївська середня школа.

Сучасна карта - Нечаївка