Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Миколо-Бабанка

МИКОЛО-БАБАНКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Гнилому Сланці, за 33 км на південний захід від районного центру. Населення - 913 чоловік. Сільраді підпорядковане також село Проскурівка.
За місцевим колгоспом «Світанок», який спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур, зокрема озимої пшениці, кукурудзи, соняшнику, цукрових буряків, закріплено 6046 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 5366 га орної землі. Розвивається м'ясо-молочне тваринництво. За ударну працю 79 трудівників відзначені урядовими нагородами, серед них свинарка О. П. Шишовська - орденом Жовтневої Революції.
Є восьмирічна школа, де 16 вчителів навчають 120 дітей. У селі - будинок культури на 350 місць, бібліотека з фондом 6 тис. книг, дитячий садок на 50 місць, медпункт, їдальня, сільмаг, поштове відділення, ощадна каса, побутова майстерня.
У Миколо-Бабанці - 40 комуністів, 50 комсомольців.
Засноване село в 1800 році.
У Миколо-Бабанці в середині лютого 1918 року встановлено Радянську владу.
На початку 1925 року створено ТСОЗи «Прогрес», «Свобода», «Культура і праця».
145 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни і були нагороджені орденами й медалями, 90 з них загинули. Споруджено пам'ятник на честь земляків, полеглих у боротьбі проти фашистських загарбників.
Уродженцем села є народний артист УРСР М. П. Равицький.

Сучасна карта - Миколо-Бабанка