Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зибкове

ЗИБКОВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км на південь від районного центру і за 24 км від залізничної станції Павлиш. Населення - 1727 чоловік. Сільраді підпорядковані також населені пункти Гапине, Краснофедорівка, Мар'ївка, Омелянівна, Оріхове.
За колгоспом «Шлях Жовтня», центральна садиба якого міститься в Зибковому, закріплено 5792 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4815 га орної землі. Господарство спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. Хлібороби вирощують пшеницю, кукурудзу, соняшник, цукрові буряки. Допоміжні підприємства - млин, олійня, цегельний завод. За успіхи в сільськогосподарському виробництві 67 колгоспників відзначені урядовими нагородами.
У середній школі 25 вчителів навчають 250 дітей. Є будинок культури, бібліотека з фондом 6840 книг, дільнична лікарня на 35 ліжок, майстерня побутового обслуговування, 6 магазинів. Партійна організація об'єднує 49 комуністів, 2 комсомольські - 212 членів ВЛКСМ.
Село засноване в 1766 році переселенцями з Чернігівщини, Московської та інших губерній Росії.
Радянську владу встановлено в лютому 1918 року. На честь 200-річчя Зибкового встановлено пам'ятний знак, створено історико-краєзнавчий музей на громадських засадах.
357 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 197 з них загинули, 160 нагороджені орденами і медалями. За проявлений героїзм під час форсування Дніпра в районі Києва уродженцю села К. А. Гаврилову присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Визволяючи Зибкове від німецько-фашистських загарбників, смертю хоробрих полягли 136 воїнів Червоної Армії. В центрі села їм споруджено пам'ятник, а загиблим односельцям - обеліск Слави.

Сучасна карта - Зибкове