Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Братолюбівка

БРАТОЛЮБІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на північний схід від районного центру і за 18 км від залізничної станції Куцівка. Населення - 1192 чоловіка. Сільраді підпорядковане село
Дубровине. Через село проходить автошлях Кіровоград - Кривий Ріг.
У Братолюбівці міститься центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму», за яким закріплено 4447 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3806 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. З допоміжних підприємств діють пилорама, олійня, млин. Є інкубаторна станція, відділення райоб'єднапня «Сільгосптехніки». За успіхи у сільському господарстві нагороджені орденами й медалями 35 жителів села.
У середній школі 20 вчителів навчають 252 дітей. Є будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 10,3 тис. книг, лікарня на 25 ліжок, пологове відділення, аптека, дитячий садок. Діють ветеринарний пункт, відділення зв'язку, побутовий комбінат, 4 магазини. У Братолюбівці - 62 комуністи і 161 комсомолець.
Засноване село у першій половині XVIII ст. На межі XIX-XX ст. воно було значним ринком найму сільськогосподарських робітників на Херсонщині.
В кінці лютого 1918 року в Братолюбівці обрано Раду селянських депутатів.
184 жителі села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 120 з них загинули, 48 відзначені бойовими нагородами, серед них О. О. Сущенко - повний кавалер ордена Слави. У селі споруджено пам'ятник воїнам-визволителям.

Сучасна карта - Братолюбівка