Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Федірки

ФЕДІРКИ - село, центр сільської Ради, розташоване у верхів'ї річки Цибульника, за 48 км на захід від районного центру і за 25 км від залізничної станції Знам'янка. Населення - 650 чоловік. Сільській Раді підпорядковане також село Сніжкове.
За колгоспом ім. Чкалова, центральна садиба якого міститься у Федірках, закріплено 2785 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2423 га орної землі. Господарство спеціалізується на хліборобстві і тваринництві. За успіхи в розвитку сільського господарства 79 чоловік відзначені нагородами, серед них орденом Леніна - чабан П. С. Корченко.
У восьмирічній школі навчаються 108 дітей, працюють 13 вчителів. Є клуб, музей, бібліотека з фондом 6709 книг, дитячий садок, фельдшерсько-акушерський пункт, три магазини. У партійній організації - 32 комуністи, у двох комсомольських - 26 членів ВЛКСМ.
Село засноване в 1743 році козаками і селянами-втікачами від гніту польської шляхти.
У Федірках Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 296 жителів села, 157 з них загинули, 139 нагороджені орденами й медалями. Фашисти розстріляли й закатували 28 сільських активістів. Під час визволення Федірок загинули 84 воїни (росіяни, українці, башкири, казахи), на братській могилі в центрі села споруджено пам'ятник.
На території села знайдено кам'яну зернотерку і ліпний глечик кінця доби бронзи (XI- IX ст. до н. ери).

Сучасна карта - Федірки