Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Григорівка

ГРИГОРІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за З0 км на південний захід від районного центру і за З0 км від залізничної станції Користівка. Населення - 1053 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти В'язівка, Кобзарівка, Кремінне, Оврагове, Перехрестівка, Черниківка, Яремівка.
За колгоспом ім. Куйбишева, центральна садиба якого міститься у Григорівці, закріплено
5836 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4527 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві зерна і молока. Побудовано комбікормовий завод. За успіхи в розвитку сільського господарства 126 чоловік нагороджені орденами й медалями, серед них орденом Трудового Червоного Прапора - ланкова О. А. Воловик, голова колгоспу В. Я. Петров.
Працюють восьмирічна школа, де 16 вчителів навчають 189 дітей. Є будинок культури, народний музей, бібліотека з фондом 8,1 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий садок на 140 місць, комбінат побутового обслуговування, їдальня, 4 магазини.
Партійна і 2 комсомольські організації налічують 50 комуністів і 67 членів ВЛКСМ.
Засноване село наприкінці XVIII століття.
У Григорівці в лютому 1918 року встановлено Радянську владу.
504 жителі села під час Великої Вітчизняної війни билися проти німецько-фашистських загарбників, 317 не повернулися з фронту, 187- відзначені нагородами. Уродженець села О. І. Воловик був радистом партизанського з'єднання О. Ф. Федорова. Під час визволення села від гітлерівських окупантів загинули 115 воїнів, серед них росіяни, українці, казахи, узбеки, білоруси. На братській могилі, де їх поховано, встановлено пам'ятник. У селі споруджено пам'ятник В. І. Леніну.
Біля Григорівни знайдені кам'яні знаряддя праці доби раннього палеоліту (понад 40 тисяч років тому).

Сучасна карта - Григорівка