Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Млинок

МЛИНОК - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Омельничка, за 18 км на схід від районного центру і за 27 км від залізничної станції Павлиш. Населення - 1186 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Андріївна, Морозівка, Петрівка, П'ятомиколаївка.
У Млинку міститься центральна садиба колгоспу «Україна», за яким закріплено 6596 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4840 га орпої землі. Провідна галузь колгоспного виробництва - хліборобство, переважає вирощування пшениці, кукурудзи, соняшнику, цукрових буряків. З допоміжних підприємств діють олійня, млин, фруктовосоковий цех. Тут розташоване відділення районного об'єднання «Сільгосптехніки». За успіхи в сільськогосподарському виробництві 86 чоловік відзначені урядовими нагородами.
У середній школі навчаються 350 учнів, працюють 23 вчителі. Є будинок культури на 350 місць, бібліотека з фондом 10 тис. книг, дільнична лікарня, побутова майстерня. 2 партійні організації об'єднують 68 комуністів, 2 комсомольські - 117 членів ВЛКСМ.
Село виникло в середині XVIII століття.
В 1905 році повсталі селяни розгромили маєтки місцевих поміщиків. Виступ був жорстоко придушений.
У січні 1918 року в Млинку встановлено Радянську владу. 1926 року в селі створюються ТСОЗи, на базі яких у 1929 році організувалися артілі «Червоний колос», «Червоний хлібороб», ім. 8-го Березня.
975 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 245 з них загинули, 350 нагороджені орденами й медалями. 1234 воїни віддали життя, визволяючи Млинок від фашистських загарбників. В центрі села споруджено пам'ятник, загиблим воїнам-односельцям - обеліск Слави.
В селі народився кандидат медичних наук, кавалер ордепа Леніна Г. М. Титар і кандидат сільськогосподарських наук Г. Ф. Нестеренко.
Поблизу Млинка виявлено поселення та досліджено два кургани доби бронзи (II тисячоліття до н. ери).

Сучасна карта - Млинок