Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Червонокостянтинівка

ЧЕРВОНОКОСТЯНТИНІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 14 км на захід від районного центру і за 32 км від залізничної станції Рядова. Населення - 425 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Байраки, Братське, Краснопілля, Лелеківка, Луганка, Мишоловка, Петропіль, Раївка.
За колгоспом «Росія», центральна садиба якого міститься у Червонокостянтинівці, закріплено 4500 га сільськогосподарських угідь, в т. ч.- 4070 га орної землі. Господарство спеціалізується на хліборобстві і м'ясо-молочному тварипництві. 47 трудівників села відзначені урядовими нагородами.
Є початкова школа, клуб, бібліотека з фондом 7,5 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, побутова майстерня, їдальня, діє водо
провід. З 1968 року село перебудовується згідно з генеральним планом Ради Міністрів УРСР. Сюди поступово переселяються жителі малих населених пунктів Петрополя, Лелеківки, Мишоловки та інших. У селі працюють 47 комуністів і 51 член ВЛКСМ.
Заснована Червонокостянтинівка у першій половині XVIII століття. Радянську владу тут встановлено в лютому 1918 року.
109 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 43 з них загинули, 79 нагороджені орденами й медалями. З жовтня 1943- по березень 1944 рр. біля села проходила лінія фронту, відбувалися жорстокі бої. Червонокостянтинівка була повністю зруйнована. У братських могилах сіл Червонокостянтинівки, Лу- ганки і Краснопілля поховано 2360 бійців Червоної Армії, які полягли в боях проти фашистів. На їх честь тут споруджено пам'ятники, встановлені меморіальні плити з їхніми іменами.

Сучасна карта - Червонокостянтинівка