Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Семенасте

СЕМЕНАСТЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 38 км на схід від районного центру і за 22 км від залізничної станції Плетений Ташлик. Населення - 784 чоловіка. Сільраді підпорядкований населений пункт Нерубаївка.
У Семенастому міститься центральна садиба колгоспу «Ленінський шлях», за яким закріплено 4129 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3792 га орної землі. Спеціалізація господарства- вирощування пшениці, ячменю, кукурудзи, цукрових буряків, соняшнику, коріандру. Розвинуте також м'ясо-молочне тваринництво. За досягнуті успіхи у сільськогосподарському виробництві 37 чоловік удостоєні урядових нагород.
У восьмирічній школі 13 вчителів навчають 165 учнів. Є консультпункт заочної середньої школи, клуб, бібліотека з фондом 8,7 тис. книг,
фельдшерський пункт, дитячі ясла, 2 магазини. У селі працюють 39 комуністів і 41 комсомолець.
Засноване Семенасте у другій половині XVIII ст. переселенцями з Київської губернії.
У 1902 році в селі був заарештований матрос 31-го флотського екіпажу м. Севастополя П. А. Савченко. Він вів пропаганду проти царя, закликав селян громити поміщиків і відбирати в нпх землю. У 1907 році селяни вбили земського начальника поміщика Келиповського. 50 з них було засуджено, а трьох страчено.
У лютому 1918 року в Семенастому встановлено Радянську владу. У 1919 році група селян на чолі з В. Колосом виступила проти махновців. У нерівній сутичці з бандитами загинули члени ревкому В. Колос, П. Лаврусенко, X. Чохла, П. Іщенко. На братській могилі встановлено гранітний обеліск з викарбуваиими іменами загиблих борців за владу Рад. У 1919 році організовано комітет бідноти. 1927 року з ініціативи партійної організації були засновані товариства спільного обробітку землі «Плугатар», «Зірка», «Нове життя». У 1930 році селяни об'єднались в колгоспи ім. Паризької комуни, ім. Ворошилова, «Новий побут», «До кращого життя».
Під час Великої Вітчизняної війпи 206 жителів села воювали проти фашистів, 63 з них удостоєні бойових нагород. На честь 105 земляків, загиблих в боях проти гітлерівців, встановлено пам'ятник. Споруджено також пам'ятник воїнам- визволителям.

Сучасна карта - Семенасте