Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Підлісне

ПІДЛІСНЕ (до 1945 року - Федвар) - село, центр сільської Ради, розташоване за 21 км на південь від районного центру і за 18 км від залізничної ст. Цибулеве. Населення-1661 чоловік.
У селі міститься центральна садиба колгоспу «Червоний партизан», який спеціалізується на відгодівлі свиней. За господарством закріплено 4741 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3417 га орної землі. На фермах утримуються 617 голів великої рогатої худоби, 4600 голів свиней. Тракторна бригада колгоспу, яка виростила по 59,6 цнт озимої пшениці з гектара, стала переможцем республіканського змагання 1971 року і завоювала перехідний Червоний прапор Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради.
Працюють середня школа, де 23 вчителі навчають 270 дітей, будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 11 тис. книг. Є фельдшерсько-акушерський пункт, аптека, відділення зв'язку, 5 магазинів. У 2 партійних організаціях - 37 комуністів, 2 комсомольських - 77 членів ВЛКСМ.
Перша згадка про село належить до 1705 року.
Радянську владу в селі встановлено в лютому 1918 року.
У 1918 році місцеві куркулі з допомогою австро-німецьких окупантів вчинили розправу над селянами, які брали участь в розподілі земель,- 22 чоловіки було розстріляно, багатьох побито нагаями і шомполами. Для боротьби з загарбниками жителі Підлісного і навколишніх сіл створили партизанський загін, яким командував секретар волосного земвідділу П. І. Довженко. Трудящі Підлісного, вшановуючи пам'ять борців за Радянську владу, встановили меморіальну дошку, на якій викарбувано імена комуністів- голови волвиконкому І. Т. Скарбового, Д. Л. Паш- ковського та І. Р. Умрихіна, безпартійних П. Г. Терона, І. Д. Іванова. 1922 року створено артіль «Послідовник агрономії». Згодом - артілі і ТСОЗи ім. Леніна, «Молодий господар», ім. Шевченка, «Лисогірське», «Колектив Леніна», «Селянська праця», «Червоний степ», ім. Р. Люксембург, «Незаможники».
309 жителів Підлісного брали участь у Великій Вітчизняній війні, 158 з них удостоєні бойових нагород. Багато жителів боролися проти окупантів у складі партизанського загону ім. Ворошилова, створеного 1942 року в Нерубаївському лісі, командиром якого був односелець комуніст С. І. Довженко. Партизани пускали під укіс ешелони з живою силою і технікою ворога, псували залізничні колії, зривали мости. Восени 1943 року гестапівці після жорстоких катувань напівживими закопали в землю піонерів-зв'язко- вих партизанського загону Ф. Шепеля, Я. Матвієнка, І. Юрченка, І. Коноваленка. Юним героям земляки встановили пам'ятник. У селі споруджено також пам'ятник воїнам-визволителям і обеліск Слави на честь 151 загиблого односельця.
Уродженцями Підлісного є народний артист СРСР Г. П. Юра, народні артисти УРСР Т. П. Юра і О. П. Юра-Юрський, лауреат Державної премії СРСР А. М. Жарський. При будинку культури створено музей, де зібрані матеріали про життя і театральну діяльність видатних митців сцени, а також про участь жителів села в боротьбі проти фашистських окупантів.

Сучасна карта - Підлісне