Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Розношенське

РОЗНОШЕНСЬКЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Нетеці (притока Південного Бугу), за 13 км на схід від районного центру і за 3 км від залізничної станції Голованівськ. Населення - 1665 чоловік.
У селі розміщена центральна садиба колгоспу ім. Калініна, за яким
закріплено 2988 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2895 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві свинини. Розвинуте також хліборобство, у якому переважає вирощування озимої пшениці, кукурудзи, цукрових буряків. З допоміжних підприємств діють млин і олійня. За високі врожаї зернових (по 45,3 цнт з га) у 1970 році колгосп нагороджений перехідним Червоним прапором Ради Міністрів УРСР, Президії Верховної Ради УРСР і Укрпрофради. 31 чоловіка відзначено орденами і медалями. Ордена Леніна удостоєні ланкова Н. П. Капітанчук і бригадир рільничої бригади П. М. Новицький, ордена Жовтневої Революції - голова колгоспу Г. Я. Буран. Бригадиру тракторної бригади С. О. Чорнобаю присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
У середній школі навчаються 249 дітей, працюють 23 вчителі. Є клуб, бібліотека з фондом 12,8 тис. книг, медпункт, дитячі ясла, 4 магазини, побутова майстерня, поштове відділення.
45 комуністів і 105 членів ВЛКСМ об'єднані у 2 партійних і 2 комсомольських організаціях.
Село засноване у другій половині XVIII ст. селянами-втікачами із Західної України.
Радянську владу в Розношенському встановлено в лютому 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни билися проти гітлерівців 484 жителі села, 200 з них загинули, 204 нагороджені орденами й медалями. У селі споруджено пам'ятники невідомому солдату і загиблим воїнам-землякам. Встановлено пам'ятник В. І. Леніну.

Сучасна карта - Розношенське