Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Червона Кам'янка

ЧЕРВОНА КАМ'ЯНКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Червоній Кам'янці, за 35 км на південний схід від районного центру і за 8 км від залізничної станції Щаслива. Поблизу села проходить автошлях Київ - Донецьк. Населення - 3335 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Лозуватський Став, Таврівка і Ялинівка.
У Червоній Кам'янці містяться центральні садиби колгоспів «Заповіт Ілліча» та ім. Фрунзе, за якими закріплено 8551 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 7870 га орної землі. Господарства спеціалізуються на відгодівлі великої рогатої худоби і хліборобстві. Багато трудівників колгоспних ланів відзначені нагородами, серед пих орденом Леніна - механізатори Я. Ю. Гапон і П. О. Плічко, орденом Трудового Червоного Прапора - тракторист Г. В. Ткаченко, орденом «Знак Пошани» - 5 чоловік.
У середніх загальноосвітній і школі-інтернаті навчаються 762 дітей, працюють 74 педагоги. 1939 року вчителя Червонокам'янської школи С. Ф. Гаценка нагороджено орденом Леніна. Є будинок культури, літній кінотеатр, два клуби, 4 бібліотеки із фондом близько 43 тис. книг, дільнична лікарня, дитячий садок, 6 магазинів, комбінат побутового обслуговування.
7 партійних організацій об'єднують 183 комуністи, 5 комсомольських - 243 члени ВЛКСМ.
Перша згадка про село як шанець Єлисаветградського пікінерського полку належить до 1774 року.
У лютому 1918 року в Червоній Кам'янці встановлено Радянську владу. У березні 1918 року для боротьби проти австро-німецьких окупантів у селі сформовано червоногвардій- ський загін. Командиром став С. Г. Петренко. У 1924-1925 рр. створено комуни: ім. Першого травня та ім. Шевченка.
На фронтах Великої Вітчизняної війни билися проти фашистів 311 жителів Червоної Кам'янки, 197 з них нагороджені орденами й медалями, не повернулися до рідних домівок 259. В боях за визволення села смертю хоробрих полягли 498 радянських воїнів. На їх могилі споруджено пам'ятник.
У Червоній Кам'янці народився і провів дитячі та юнацькі роки декабрист І. І. Сухинов - учасник Вітчизняної війни 1812 року. Після поразки повстання декабристів його заслано до
Сибіру. Там і загинув він після невдалої спроби підняти повстання на Нер- чинському руднику.

Сучасна карта - Червона Кам'янка